oiec
24 دی 1401 - 11:39

جزئیات سبد واکسیناسیون کرونا در کرمانشاه/ واکسن تولید داخل و سینوفارم موجود است

مدیرگروه مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: اکثر واکسن‌های تزریقی (اسپایکوژن، برکت، برکت پلاس و نورا‌) موجود تولید داخل و تنها واکسن خارجی سینوفارم در استان موجود است که افراد به اختیار خود می‌توانند، تزریق کنند.

سارا شاه‌آبادی، مدیرگروه مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت استان کرمانشاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه در خصوص تزریق دُز یادآور واکسن کرونا، اظهار کرد: مجددا در کشور با افزایش موارد ابتلا به بیماری کرونا در سطح کشور مواجه هستیم و یکی از عواملی که سبب کنترل این بیماری می‌شود تزریق به موقع واکسن است.

وی ادامه داد: همه افرادی بالای ۱۸ سال که حداقل ۶ ماه از تزریق آخرین نوبت واکسن گذشته، بایدحتما برای تزریق دُز یادآور اقدام کنند به خصوص افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای؛ قلبی عروقی، دیابت، فشار خون بالا، پیوند اعضا و... چون بیشتر در معرض ابتلا به نوع شدید بیماری هستند باید در اولین فرصت واکسن را تزریق کنند.

مدیرگروه مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: ۸۱۵ واحد بهداشتی در سرتاسر استان؛ خانه‌های بهداشت در روستاها، پایگاه‌های سلامت در محلات شهری و مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی کار تزریق واکسن کرونا را انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: اکثر واکسن‌های تزریقی (اسپایکوژن، برکت، برکت پلاس و نورا ) موجود تولید داخل و تنها واکسن خارجی سینوفارم در استان موجود است که افراد به اختیار خود می‌توانند نوع واکسن را تزریق کنند.

شاه‌آبادی با تأکید بر استفاده از ماسک، گفت: رعایت فاصله اجتماعی و شست‌وشوی مرتب دست‌ها در جلوگیری از ابتلا به زیرسویه‌های کرونا بسیار موثر است.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 975840