oiec
12 بهمن 1401 - 17:48

کشتی آزاد تورنمنت زاگرب| راهیابی ۳ نماینده ایران به فینال‌های روز اول

هر سه نماینده کشتی آزاد ایران در روز اول تورنمنت اوپن زاگرب در اوزان ۶۱، ۷۴ و ۸۶ کیلوگرم به فینال رسیدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در پایان مسابقات مقدماتی پنج وزن اول تورنمنت اوپن زاگرب، هر سه نماینده ایران فینالیست شدند.

رضا اطری در 61 کیلوگرم، یونس امامی در 74 کیلوگرم و حسن یزدانی در 86 کیلوگرم سه نماینده تیم کشورمان در روز اول اولین تورنمنت رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی بودند.

در وزن 61 کیلوگرم، رضا اطری در نیمه نهایی گامزاتگادجی خالیدوف مجارستانی را 3 بر صفر شکست داد و به فینال رسید.

 

این کشتی‌گیر مازندرانی که در مسابقات جهانی 2022 بلگراد نایب قهرمان جهان شده بود شوتا فارتنادزه گرجستانی را 4 بر 3 شکست داد و به نیمه نهایی رسید. او در فینال نماینده ترکیه و یا نارانخو نارمانداخ از مغولستان را در پیش دارد.

در وزن 74 کیلوگرم یونس امامی که حالا موقعیت خوبی در وزن المپیکی یادشده به دست آورده و در غیاب روس‌ها به نظر تمرکزش باید روی شکست کایل دِیک آمریکایی باشد، در نیمه نهایی فضلی ایلماز از ترکیه را 3 بر 2 شکست داد و فینالیست شد.

یونس امامی در کشتی‌های قبلی خود 10 بر یک کوجیرو شیگا از ژاپن، 5 بر صفر تیموراز سالکازانوف از اسلواکی و 7 بر 3 جوزف لاوالی از آمریکا را شکست داده بود.

در وزن 86 کیلوگرم، حسن یزدانی در نیمه نهایی 10 بر صفر مارک هال آمریکایی را شکست داد.

او پیش از هال، موفق شده بود 10 بر صفر و 11 بر صفر سباستین جزیرزانسکی لهستانی و ابوبکر آباکاروف آذربایجانی را شکست دهد. درحالیکه به نظر می‌رسید یزدانی در فینال این تورنمنت زاهید والنسیا نفر دوم وزن 86 کیلوگرم آمریکایی‎‌ها را ملاقات کند، والنسیا که مشخصا از آمادگی خوبی برخوردار نیست، بعد از آنکه به زحمت از سد حریف چینی گذشت، مغلوب هایاتو ایشیگوروی ژاپنی شد تا فینال را از دست بدهد و کشتی‌گیر ژاپنی مصاف با قهرمان ایرانی کشتی جهان را تجربه کند.

مبارزه‌های فینال پنج وزن اول از ساعت 20:30 امشب در زاگرب آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1013397