oiec
19 بهمن 1401 - 14:58

۲ پایگاه مراقبت بهداشتی در مرز خسروی و پرویزخان فعال است

کرمانشاه- مدیر شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین گفت: ۲ پایگاه مراقبت بهداشتی در مرز خسروی و پرویزخان فعال است.

عمران آزادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: شهرستان قصرشیرین دارای ۲ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و ۲ پایگاه‌های تابعه با واحدهای سلامت خانواده، محیط، حرفه‌ای، روان، بیماری‌ها و هفت خانه بهداشت در شهر و روستا فعال است.

وی افزود: ۲ پایگاه مراقبت بهداشتی در نقطه صفر مرزی خسروی و پرویزخان فعال بوده که در زمینه نمونه گیری کرونا و تب سنجی و بیماریابی و نظام سندرومیک و آموزش به مسافران، رانندگان، پیله وران و کارگران فعال است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین تصریح کرد: در چند ماه اخیر کارگاه‌های آموزشی متفاوتی در زمینه ایدز و راه‌های بیماریابی و پیشگیری آن و همچنین نحوه نمونه گیری HIV ، دیابت و هپاتیت، آموزش کاهش خطر و بلایا ، عوامل زیان آور محیط کار و اطلاع رسانی سامانه ۴۰۳۰ برای جمعیت تحت پوشش و اطلاع رسانی در شهرستان و همچنین کلاس‌های آموزشی برای رابطین بهداشتی، کارکنان ادارت و اصناف در مرکز بهداشت شهرستان برگزار شده است.

آزادی بیان کرد: اقدامات بسیار خوبی در مرکز ۱۶ ساعته و ۲ پایگاه مراقبت مرزی خسروی و پرویزخان برای نمونه گیری و تست کرونا صورت گرفت و تعداد رپید تست انجام شده در مرکز ۱۶ ساعته ۸۰۲ مورد و رپید تست و pcr انجام شده در ۲ پایگاه مراقبت بهداشتی مرز خسروی و پرویزخان ۱۳ هزار و ۵۵۴ مورد بوده است.

وی ادامه داد: بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) شهرستان با ۹۶ تخت مصوب که ۳۷ تخت آن فعال و دارای شش بخش شامل اورژانس، بستری، دیالیز، اتاق عمل، زنان و زایمان وICU بوده و تمام تخصص‌های موجود به صورت ۲۴ ساعته و آنکال در ایام تعطیل آماده ارائه خدمات است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین گفت: همچنین درمانگاه بیمارستان دارای پزشکان متخصص داخلی، اطفال، جراح عمومی، بیهوشی، رادیولوژی، زنان و زایمان است و در ایام هفته آماده خدمات رسانی می‌باشند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1027827