oiec
14 مرداد 1401 - 14:27

تاکید امام جمعه شیراز بر حضور هیئات مذهبی در حرم شاهچراغ/ باید عاشورای زنده شیراز به گوش همه دنیا برسد

امام جمعه شیراز گفت: فضای عاشورای امسال شیراز متفاوت است، روز عاشورا همه هیئات برنامه خود را طوری تنظیم کنند که امسال عاشورای زنده شیراز را همه مردم جهان به تماشا بنشینند.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، آیت‌الله لطف‌الله دژکام ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه با تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی با اشاره به حدیث "ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاح" اظهارداشت: در این حدیث بر هدایت خلق تاکید شده چرا که انسان به صورت فردی و اجتماعی نیاز به هدایت دارد.

خبرگزاری تسنیمشیرازشیرازوی با بیان اینکه چراغ فروزان هدایت بشریت امام حسین (ع) است، گفت: امام حسین(ع) برای اینکه چراغ هدایت باشد کاری کرده که ملائکه آسمان به تعجب ایستادند؛ ایشان در روز عاشورا هدایایی به پیشگاه الهی آورد و آنها را بذل کرد تا مردم هدایت شوند.

امام‌ جمعه شیراز با اشاره به روز هفتم محرم و شهادت حضرت علی اصغر(ع) افزود: امام حسین برای اینکه مصباح هدایت باشد پاره‌های جگرش را به میدان آورد علی اکبر و طفل رضییعش را داد تا من و شما راه را گم نکنیم و  امروز با این نورافشانی وجود مقدس امام حسین(ع) راه بر کسی پوشیده نیست. وی با بیان اینکه این چراغ روشن است تا همه بدانند مسیر هدایت از مسیر اهل بیت(ع) می‌گذرد عنوان کرد: ما نیز باید قابلیت هدایت پیدا کنیم تا از این هدایت برخوردار شویم چرا که در قرآن هدایت و اهتدا به کار می‌رود؛ هدایت‌پذیری کار ما و هدایت‌گری کار امام حسین(ع) است.

دژکام با اشاره به اینکه امسال شیراز برای اینکه اثبات کند که مردمش اهل تمسک به سفینه نجات هستند، یک سردار شهید سر از تن جدا به میدان می‌آورد گفت: شهید سرافزار و سربلند مدافع حرم و چهره تابناک مقاومت حاج عبدالله اسکندری پس از 8 سال که سرش از بدنش جدا شده، آمده است هر چند اکنون نیز که بدن کشف شده ما سر را از غاصبان شام طلبکار هستیم.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه محبت اهل بیت(ع) هیچ وقت از دل ایرانی‌ها بیرون نرفته است افزود: فضای عاشورای امسال شیراز با این صحنه‌ای که پیش آمده باید متفاوت باشد، روز عاشورا همه هیئات برنامه خود را طوری تنظیم کنند که امسال عاشورای زنده شیراز را همه مردم جهان به تماشا بنشینند.

سنگ تمام مردم شیراز در استقبال از شهید اسکندری/ شهدای مدافع حرم شهدای عزت هستند

سنگ تمام مردم شیراز در استقبال از شهید اسکندری/ شهدای مدافع حرم شهدای عزت هستندشهید اسکندری پس از بازنشستگی و داوطلبانه به سوریه رفت/ او نقش مهمی در ساخت سد کرخه و جاده‌ها داشت|گفتگو با سردار قاسمی

شهید اسکندری پس از بازنشستگی و داوطلبانه به سوریه رفت/ او نقش مهمی در ساخت سد کرخه و جاده‌ها داشت|گفتگو با سردار قاسمیروایت دختر شهید اسکندری از لحظه اطلاع از شهادت پدر/ تحسین مقام معظم رهبری از نحوه رفتار خانواده شهید + فیلم

روایت دختر شهید اسکندری از لحظه اطلاع از شهادت پدر/ تحسین مقام معظم رهبری از نحوه رفتار خانواده شهید + فیلمگروه‌های جهادی در یادمان‌های "شهید اسکندری" نقش‌آفرینی ویژه‌ کنند

گروه‌های جهادی در یادمان‌های "شهید اسکندری" نقش‌آفرینی ویژه‌ کنندوی با بیان اینکه حرم سوم اهل بیت امسال عاشورایی تازه خواهد داشت، گفت: بگذارید همه مردم دنیا فریاد لبیک شما را از حرم سوم اهل بیت در تشییع جنازه شهیدی که در دفاع از حریم اهل بیت به شهادت رسیده بشنوند و بدانند که عشق اهل بیت(ع) با رگ، پوست و جان ما آغشته شده و از هر چه دست برداریم از محبت امام حسین(ع) دست بر نخواهیم داشت.

امام‌ جمعه شیراز با اشاره به حرکت بزرگ خانواده این شهید در رد درخواست داعش افزود: به خانواده شهید می‌گوییم شما تنها نیستید تا آرمان‌های انقلابی و نهضت حسینی مردم ایران تحقق پیدا کند.

انتهای پیام/424/ح

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 536464