oiec
13 مرداد 1401 - 15:40

بافت تاریخی و میراثی نباید مانع توسعه باشد

قزوین - وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه کسانی که تصور می‌کنند بافت و یا معماری تاریخی مانع توسعه است اشتباه می‌کنند، عنوان کرد: بافت تاریخی نباید مانع توسعه باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، عزت الله ضرغامی بعد از ظهر پنجشنبه در جمع مدیران و همچنین جمعی از فعالان حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: فعالان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی شاقول عملکرد وزارتخانه و بلکه همه نهادهای دست‌اندرکار در برنامه توسعه کشور هستند.

خبرنگار مهروی افزود: این گروه‌ها فعالیت‌های مرتبط را رصد کرده و با دلسوزی و دغدغه مطالبات خود را بیان می‌کنند و اجازه انحراف در عملکرد را به مدیران نمی‌دهند.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: کسی مخالف این نیست که قزوین یک شهر تاریخی ریشه دار و با هویت است و این ریشه را حتی مقام معظم رهبری نیز در سفر خود به قزوین به طور مفصل مطرح می‌کنند.

مقام معظم رهبریوی با بیان اینکه کسانی که تصور می‌کنند بافت تاریخی یا معماری و مهندسی تاریخی مانع توسعه است اشتباه می‌کنند، عنوان کرد: باید سعی کنیم فضاها و بافت‌های تاریخی مانع توسعه نشوند.

ضرغامی ادامه داد: برای حل مسائل و مشکلات حوزه میراث فرهنگی در استان قزوین اختیارات خود را به استان قزوین تنفیذ می‌کنیم تا در جلساتی با مدیریت استاندار و دبیری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین نظر کارشناسان حوزه مرتبط در مورد نحوه حل مسائل تصمیم گیری شود.

گیریوی تاکید کرد: ما در استان بر اساس مصالحی که گفته شد باید تصمیم بگیریم و بر همین اساس نیز هر تصمیمی که این شورا بگیرد مورد تأیید وزارتخانه خواهد بود.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عنوان کرد: تمام تلاش‌های ما باید در راستای حفظ منافع مردم باشد و این منافع مردم است که باید در اولویت قرار بگیرد.

وی در پایان یادآور شد: باید با همدلی و با برنامه ظرفیت‌های عظیم گردشگری استان را از بالقوه به بالفعل تبدیل کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 533030