oiec
09 مرداد 1401 - 18:39

امضای ۵ تفاهمنامه کاری به ارزش ۷۲۸هزار دلار، میان وزارت مهاجرین طالبان و ادارات همکار

تفاهمنامه ۵ پروژه کاری که ارزش مجموعی آن بیش از ۷۲۸هزار دلار آمریکایی می شود، امروز یکشنبه ۹ اسد توسط مولوی سردار شیرزاد، رئیس رسیدگی به وضعیت بیجاشدگان وزارت امور مهاجرین طالبان و مسئولان ادارات تطبیق کننده به امضا رسید.

وزارت مهاجرین طالبان گفت: در جریان این برنامه، دو تفاهمنامه همکاری به ارزش مجموعی آن بیش از ۴۵۱ هزار دلار آمریکایی با موسسه وستا(WSTA) به امضا رسید که بر اساس آن اداره مذکور مسئولیت دارد مصونیت حقوقی بیجاشدگان و عودت کنندگان را در ولایات، پکتیا، پکتیکا، خوست، کابل، پروان، کاپیسا، پنجشیر، میدان وردک، غزنی و لوگر بررسی و به آن رسیدگی نماید.

همچنین موسسه پکو(PACO) بر اساس تفاهمنامه منعقد شده، پروژه بسیج سازی و توانمند سازی بیجاشدگان و برگشت کنندگان را در ولایات بلخ، جوزجان و فاریاب به ارزش بیش از ۱۳۴ هزار دالر آمریکایی تطبیق می کند.

افزون بر این در کمپ های شهر کابل، پروژه ایجاد رهبری از طریق آموزش و رشد مهارت های فکری که ارزش آن بیش از ۱۱۰ هزار دلار می شود توسط مئوسسه (GRS) و پروژه آموزش مهارت های خیاطی برای زنان و دختران به ارزش بیش از ۳۱ هزار دالر توسط موسسه (NEI) عملی خواهد شد.

رئیس رسیدگی به وضعیت بیجاشده‌های داخلی، حین امضای این تفاهمنامه‌ها ضمن تاکید به هماهنگی و گزارش دهی موسسات به وزارت از موسسات و کمک کنندگان خواست تا تلاش نمایند پروژه‌های شان در ولایاتی تطبیق کنند که طی بیست سال گذشته از همچون برنامه ها محروم مانده اند.

باشگاه خبرنگاران جوانافغانستانافغانستان

شناسه خبر: 507790