oiec
13 بهمن 1401 - 11:19

صدور ۲۶۰ حکم بازداشت اداری علیه فلسطینیان طی ماه گذشته

هیئت امور اسرا و آزادگان فلسطین اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در ماه گذشته میلادی ۲۶۰ حکم بازداشت موقت علیه فلسطینیان صادر کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رژیم صهیونیستی در ماه ژانویه 260 حکم بازداشت برای فلسطینیان صادر کرده است.

هیئت  رسیدگی به امور اسرا و آزادگان فلسطینی در گزارشی اعلام کرد که 103  مورد از این احکام جدید و 157 مورد نیز تمدید احکام پیشین بوده است.

هم اکنون حدود 860 فلسطینی بدون این که تفهیم اتهام شوند، در زندان‌های رژیم صهیونیستی در بازداشت موقت قرار دارند. در میان اسرا در بازداشت موقت در زندان‌های رژیم صهیونیستی، 7 کودک و 2 زن  نیز هستند.

رژیم صهیونیستی معمولا حکم بازداشت موقت اسیران فلسطینی را بصورت  متوالی برای 2 الی 6 ماه تمدید می کند.

 

 این درحالی است که رژیم صهیونیستی طی ماه گذشته جنایت‌های خود را  علیه فلسطینیان تشدید کرد و  35 فلسطینی تنها در یک ماه گذشته توسط این رژیم به شهادت رسیدند.

بر اساس گزارش رسانه های فلسطینی، نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیست، 35 نفر از جمله 8 کودک و یک زن مسن را به ضرب گلوله به شهادت رساندند که 20 تن از آنها ساکنان شهر جنین در شمال کرانه باختری بودند.

بازداشت اداری عبارت است از بازداشت بدون اتهام یا محاکمه و بدون اجازه دسترسی به وکیل وی برای بازرسی مدارک و شواهد است که این امر نقض آشکار و صریح مفاد حقوق بین‌الملل بشردوستانه است، به طوری که اسرائیل تنها طرفی در جهان است که این سیاست را اعمال می‌کند.

دستور بازداشت اداری تمام اقشار جامعه فلسطینی از کودک و زن و سالمندان را شامل شده و دادگاه های اسرائیلی در تقویت این جنایت سهم اصلی را دارند.

رژیم صهیونیستی از سیاست بازداشت گروهی شهروندان بیت المقدس به عنوان یک مجازات جمعی استفاده می‌کند تا به زعم خود آنها را وادار به تسلیم کند، اما این سیاست در قبال شهروندان بیت المقدس کارساز نبوده و مقابله با یورش شهرک نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی و عملیات مقاومت ادامه دارد.

نهادهای فلسطینی همواره خواستار حمایت بین‌المللی از ملت مظلوم فلسطین شده و از دادگاه بین‌المللی کیفری خواسته‌اند تا تحقیقات درباره جنایات رژیم صهیونیستی را هرچه سریع تر آغاز کند.

میلیون‌ها فلسطینی ده‌ها سال است که تحت شرایط نظامی زندگی می‌کنند و هر روز شاهد نقض حقوق اولیه خودشان هستند.

جامعه بین‌المللی همچنان در قبال بازداشت اداری و دیگر اقدامات آپارتایدی رژیم صهیونیستی سکوت می‌کند و این به منزله چراغ سبز برای ادامه اشغال سرزمین‌های فلسطینی و نقض حقوق فلسطینیان است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1014526