oiec
13 بهمن 1401 - 10:44

ماجرای افزایش ۴ برابری شهریه دانشجویان دوره شبانه دانشگاه کاشان چیست؟

دانشگاه کاشان در ترم جدید هزینه شهریه دانشجویان دوره شبانه را تا چهار برابر افزایش داده که گلایه دانشجویان شهریه‌پرداز را به دنبال داشته است.

به گزارش خبرگزاری‌ تسنیم‌ از کاشان، بر اساس اظهارات دانشجویان دانشگاه کاشان مبلغ شهریه شبانه افزایش قابل توجهی داشته و تا چهار برابر افزایش پیدا کرده است و این موضوع را از عباس کتابی، رئیس دانشگاه کاشان جویا شدیم و از کم و کیف آن مطلع شدیم.

عباس کتابی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، اظهار داشت: براساس مصوبه هیئت امنای دانشگاه کاشان، صرفا شهریه ثابت دانشجویان ورودی 1401 شهریه‌پرداز یا شبانه اصلاح شده است و دانشگاه‌ کاشان به عنوان مجری مصوبات هیئت امنا، ملزم به اجرای مصوبات است.

وی با بیان اینکه شهریه ثابت ورودی‌های سال‌های قبل دانشگاه کاشان هیچ گونه افزایشی نداشته است، افزود: شهریه ثابت و متغیر ورودی‌های 1401 در برخی دانشگاه‌ها به مراتب از دانشگاه کاشان بیشتر است.

رئیس دانشگاه کاشان عنوان کرد: پذیرش دانشجوی شهریه‌پرداز مازاد بر ظرفیت روزانه دانشگاه‌ها است و فلسفه پذیرش این دسته از دانشجویان این است که هزینه تمام شده شامل خدمات آموزشی و تغذیه و غیره توسط دانشجو پرداخت شود.

وی با بیان اینکه قطعا هزینه تمام شده تحصیل دانشجویان هزینه‌پرداز یا شبانه به مراتب از مجموع شهریه ثابت و متغیر  اعلامی بیشتر است، گفت: شهریه ترم اول علی‌الحساب بوده که پس از اعلام شهریه قطعی توسط هیئت امنا، در ترم دوم اعلام و اعمال شده است.

کتابی ضمن اشاره به تقسیط شهریه دانشجویان تصریح کرد: برای همراهی با دانشجویان شهریه‌پرداز 1401، هزینه شهریه در چند مرحله تقسیم و تقسیط شده و برای انتخاب واحد ترم دوم، فقط نصف شهریه ثابت دریافت می‌شود.

وی تاکید کرد: برای آن دسته از  دانشجویانی که بضاعت و امکان پرداخت شهریه را ندارند، علاوه بر وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان و صندوق قرض‌الحسنه حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها آمادگی اعطای وام قرض‌الحسنه را دارد.

رئیس دانشگاه کاشان افزود: دانشجویان شهریه‌پرداز در صورت نیاز می‌توانند سوالات خود را در مورد شهریه شبانه از با شماره داخلی 2261 مطرح کنند و تمامی سوالات در این زمینه را از مسئول مربوطه سوال کنند.

انتهای پیام/801/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1014454